A nyár általában eseménytelen. Most azonban épp van miről írni. És úgy tűnik nem minden appfejlesztő lógatja a lábát a tengerparton.
Ingyen appok
Az Amazon szeret ilyeneket csinálni, mi pedig szeretjük érte az Amazont. Erre tessék! Augusztus 15-ig lehet kattintani, tölteni az appokat!
Tegnap kicsomagolták
Samsung tegnap bemutatta az újtdonságait. Aki nem látta élőben, itt megnézheti.
Pushbullet
A Pushbullet bevezette az end-to-end encryption-t. Aki a pushbullet-et nem ismeri, az nem is igazi Android felhasználó. Nekem a nélkülözhetetlen appok top 10-es listáján eljutott oda, hogy nem tud feljebb kerülni. Eleinte csak egy jópofa app volt. Aztán hasznos kis segítség. Mostanra a mindennapjaim része.
Mire használom?
- A telefonok, tabletek között közvetíti az üzeneteket.
- A laptopomon látom, s kezelem az SMS-eket, egyéb értesítéseket. Pl. egy netbank SMS-t nem kell megjegyeznem, csak copy-paste bedobom a belépéshez.
- Rengeteget segít a Tasker alkalmazással összelőve, hogy fele annyi banki SMS-t számláznak nekünk ki, mert a pushbullet szinkronizálja azokat feleségem telefonjával is. OK, ez specifikus, de végtelenül hasznos.
- A fontos híreket megkapom pushban. Ti fel vagytok iratkozva pl. az androidportal pushbullet csatornájára?
A sor valószínűleg folytatható. Ti mire használjátok? Mivel egészítenétek ki a fenti listát?
Hangouts
Frissülni fog hamarosan a Hangouts alkalmazás is. Az Androidpolice utánajárt az újdonságoknak. Közben már frissült is.
Microsoft Translator
A Microsoft úgy tűnik mindent bevet, hogy lassan csak Redmondban készült alkalamzásokkal is tudjuk használni Androidos eszközeinket. Újabb elem a Microsoft palettán a fordító.
Google Translate
Nem friss hír, de fontos. A Google Translate már magyarra is fordít akár azonnal, a kamera segítségével. Szórakozásra kiváló.
Boxer Calendar
A Boxer e-mail alkalmazását valószínűleg nem kell bemutatnom senkinek. Az egyik legjobban használható “3rd party” levelező kliens. Nem véletlenül lett a Cyanogen ROMok levelezője. Most pedig egy naptár alkalmazással is előálltak. Érdekes döntés. Hiszen a naptár piac is eléggé telített (Google Calendar, s a Sunrise azt hiszem mindenki igényeinek megfelelnek). Viszont az e-mail kliensek terén is bevált a “megnéztük mi van, majd csináltunk egy jobbat” filozófia. Bízunk a naptár sikerében is.
Android fragmentáció
Minden Android rendszert támadó barátunk kedvenc témája a fragmentáció. Az OpenSignal jelentése csemege lehet az ő számukra. Nekünk pedig érdekesség. Meglepett például a Samsung SIII máig mennyire jelentős számban van jelen.
És felveti azt a kérdést, hogy valóban szükség van-e évente, két évente lecserélni a telefonjainkat. A kimutatás azt mutatja, hogy az SIII-nak hiába van már a piacon a harmadik utódja, még mindig jelentős tömeg van, aki nem váltott (esetleg olyan, aki használtan pont SIII-ra váltott). Az Androidportál olvasói által használt Android verziókról erre találsz egy kis felmérést.
Stagefright detector
A Zimperium labs kiadott egy alkalmazást, amivel meg tudjátok nézni, hogy védettek vagytok-e a Stagefright ellen. Az XDA írt részletesebben a sebezhetőségről.
Nexus biztonsági frissítések
Erről is volt már szó itt a portálon. Érkeznek máris a Stagefright védett biztonsági frissítések a Nexus eszközökre.
Sajnos a 2012-tes Nexus 7 sajnos már kiesett a pixisből. Eljárt felette a 3 év. :(
Stagefright 2.menet
Jön, jön, jön. Sajnos. A javítások sem tökéletesek. Bővebben a hwsw-n.
Humble bundle játékok
Zárásképpen a jól ismert fizess amennyit akarsz játékvásár a Humble Mobile Bundle.