A Samsung most épp a One UI 7 frissítést osztja szét a régebbi telefonjaira – ez már az Android 15-re épül. Közben viszont már szivárognak az első infók a következő verzióról, a One UI 8-ról is, ami az Android 16-ra fog épülni (amit még ki se adtak hivatalosan). A SammyGuru szerint ráadásul egy elég hasznos és vagány mesterséges intelligencia alapú újdonság is érkezik vele.
Már most tesztelik a One UI 7-ben
A Galaxy mobilok most is tele vannak MI-s cuccokkal – ilyen például a Galaxy AI funkciócsomag, vagy a Google-féle Gemini Live asszisztens. A One UI 8 viszont egy új generatív MI-funkcióval bővülhet, ami képes bármilyen netes videót összefoglalni, amit a Samsung Internet böngészőben nézünk – beleértve a YouTube-ot is.

A funkció akkor jön jól, ha nincs időd végignézni egy hosszabb videót
Ez az új MI-képesség főleg akkor lehet hasznos, ha épp nincs időd végignézni egy hosszabb netes videót, de gyorsan képbe akarsz kerülni a lényegről. A rendszer egy pillanat alatt összefoglalja neked a fontos infókat – pont mint egy mini kivonat, csak MI-módra.
Jelenleg a One UI 7-ben tesztelik ezt a funkciót, és egy kis trükkel te is kipróbálhatod. Ehhez a Samsung Internet böngésző címsorába írd be: internet://debug
. Ezután koppints a jobb alsó sarokban lévő háromvonalas menüre, majd menj végig ezen az útvonalon:
Settings → Debug settings → Single module tests → AI Summarize Settings,
majd a lista legalján kapcsold be az Enable Video Summarize opciót.
Nem biztos, hogy mindenkinél működik
Természetesen nem garantált, hogy a funkció most rögtön minden Samsung okostelefonon működni fog. Ugyan sikeresen letesztelték az idei csúcskategóriás Galaxy S25 szérián, amely a Qualcomm Snapdragon 8 Elite lapkakészletet használja, de a régebbi modellek esetében egyelőre nem biztos, hogy elérhető lesz.
A One UI 8 hivatalos bemutatója – és vele együtt az új MI-funkció – legkorábban a nyár végén várható.