A régebbi mobiltelefonok többnapos üzemideje gyakran visszatérő téma a nosztalgiázó felhasználók körében. Bár az okostelefonok nagyobb kijelzőjükkel és szélesebb funkcionalitásukkal egyértelműen felülmúlják elődjeiket, a Honor legújabb telefonja most olyan megoldással érkezik, amely mindkét világ előnyeit egyesítheti.
A piacon eddig is voltak kiemelkedő üzemidőt kínáló okostelefonok, ezek azonban általában túlméretezett, nehéz készülékek voltak, amelyek a hétköznapi használatban kényelmetlennek bizonyultak. A hagyományos okostelefonok között pedig főleg a megfizethetetlenül drága csúcskategóriás modellek nyújtottak jobb akkumulátoros teljesítményt.
A Honor Magic sorozat Lite modelljei az elmúlt években ár-érték arányban vezető pozíciót foglaltak el az üzemidő tekintetében. A Magic 5 Lite már több mint két és fél napig bírta egyetlen töltéssel átlagos használat mellett, a tavalyi modell pedig a DxOMark mérései szerint még ezt is túlszárnyalta. A február 3-tól Magyarországon is elérhető Magic 7 Lite azonban minden eddiginél többet ígér: 6600 milliamperórás (mAh) akkumulátorával új szintre emeli az elvárásokat. Összehasonlításként: a mai telefonok többsége 5000 mAh körüli kapacitással rendelkezik, és még a Magic 6 Lite európai változata is csak 5300 mAh-s akkumulátort kapott. Nem véletlen, hogy a készülék kínai verziója (Honor x9c) jelenleg a DxOMark lista élén áll, alátámasztva a gyártó háromnapos üzemidőre vonatkozó ígéretét.
A kiemelkedő teljesítmény kulcsa a Honor saját fejlesztésű szilícium-szén akkumulátora, amely nagyobb energiasűrűséget biztosít a hagyományos, grafitanódos megoldásokhoz képest. Ennek köszönhetően a Magic 7 Lite a 6600 mAh-s kapacitás ellenére nem vastagabb az átlagos okostelefonoknál, és mindössze 10 grammal nehezebb elődjénél.
A készülék különlegessége, hogy a mesterséges intelligenciának köszönhetően még 2%-os töltöttségnél is képes 50 percnyi beszélgetést biztosítani, valamint AI Safe Charging System gondoskodik a biztonságos töltésről – bár ennek részleteit nem ismertette a gyártó. A telefon 66 wattos vezetékes töltést támogat, vezeték nélküli töltésre azonban nem képes. Strapabíró tulajdonságai is figyelemreméltóak: -30 és +55 Celsius-fok között működőképes, IP64-es por- és vízvédelemmel rendelkezik, kijelzője pedig állítólag két méteres esést is túlél (bár ezt a Mobilarena tesztje nem teljesen igazolta).
A készülék egyéb jellemzői nem sokat változtak: 6,78 colos, 2700×1224 pixeles, 120 Hz-es képfrissítésű AMOLED kijelzőt kapott, valamivel nagyobb fényerővel. A kamerarendszer újdonsága az optikai képstabilizátor, de megmaradt a 108 megapixeles fő- és az 5 megapixeles ultraszéles kamera, telefotó objektív nélkül. A gyártó szerint 3x-os zoomig veszteségmentes képeket készíthetünk.
Érdekes döntésnek tűnik, hogy a telefon hardvere változatlan maradt: ugyanazt a Snapdragon 6 Gen 1 processzort és 8 GB RAM-ot találjuk benne, mint tavaly. Bár egy csúcskategóriás készüléknél ez nem lenne elfogadható, és valószínűleg saját árkategóriájában sem lesz a legerősebb, a mai processzorok teljesítménye általában bőven elegendő a hétköznapi feladatokhoz, így a gyengébb chip a gyakorlatban nem feltétlenül jelent érzékelhető hátrányt.
A Magic 7 Lite két verzióban érkezik: 256 GB-os tárhellyel 160 ezer, 512 GB-os kivitelben pedig 170 ezer forintért lesz kapható.