MojAndroid
(x) hirdetés

Az új technológia, amely lehetővé teszi az okostelefon szemmozgással történő vezérlését, elsősorban a fogyatékkal élő felhasználók számára készült, de egészséges emberek számára is hasznos lehet. A Honor befektetett a multimodális mesterséges intelligencia technológia kutatásába, és a nem invazív agy-számítógép interfész (BCI) technológia fejlesztésébe is, hogy az asszisztív technológia mindenki számára elérhető legyen.

A közösségi médiában elindított virális kihívás növelte az ALS (amyotrófiás laterálszklerózis) közösség ismertségét, és felgyorsította a szemkövetési technológia fejlesztését. A #HONORtheChallenger hashtag tiszteleg mindazok bátorsága előtt, akik nap mint nap leküzdik az ALS által okozott korlátokat.

Több ezer ember csatlakozott a kihíváshoz

A kihívásban résztvevők feladata, hogy atletikus pózt vegyenek fel, a képet a #HONORtheChallenger hashtaggel megosszák, és jelöljenek másokat is a kihívásra. Az online eseményhez eddig közel 4 ezer ember csatlakozott világszerte.

A Honor az első márka, amely bevezette a szemkövetési technológiát a saját MagicOS 8.0 operációs rendszerén keresztül. Ez a mesterséges intelligenciát alkalmazó technológia lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy pusztán a szemük segítségével kommunikáljanak telefonjukkal, és értesítéseket, valamint alkalmazásokat nyissanak meg. Az év elején a gyártó már bemutatta, hogyan képes a Honor okostelefon szemkövetési funkciója egy autót elindítani egyetlen pillantással.

A vállalat ezt a funkciót 2024. augusztus 27-től vezeti be készülékeibe, és az első ilyen eszközök közé tartozik majd a prémium kategóriás Honor Magic6 Pro, amely Magyarországon is elérhető.

(x) hirdetés
2024.08.14.

Ezeket már olvastad?

+