A közelmúltban a Meta a Microsofttal együttműködve bemutatta az új Llama 2-t – egy új generációs nagy nyelvi AI modellt. Ez az új technológia lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy az AI-t saját igényeikhez igazítsák, például chatbotokat és képgenerátorokat hozzanak létre. Úgy tűnik, hogy az erre a modellre épülő, fogyasztóbarát generatív AI-eszközök már a láthatáron vannak.
Alessandro Paluzzi mérnök szerint úgy tűnik, hogy a Meta több új generatív AI funkciót fejleszt az Instagram számára. Ezek a funkciók olyan címkéket tartalmaznak, amelyek segítenek majd a felhasználóknak azonosítani a “Meta AI által generált” képeket.
Ha kíváncsi vagy, mit csinálnak a reverse engineerek, ők afféle detektívek a technológia számára. Szétszednek dolgokat, például szoftvereket vagy eszközöket, hogy rájöjjenek, hogyan működnek, még akkor is, ha eredetileg nem ők készítették őket. Olyan ez, mintha egy rejtvényt oldanának meg, hogy megértsék a technológia mögött rejlő rejtett titkokat.
A Paluzzi által megosztott képernyőképen egy alkalmazáson belüli üzenet látható, amely elmagyarázza, hogy a Meta generatív AI eszközeivel létrehozott posztok hamarosan címkézhetők az Instagramon belül. Ez arra utal, hogy a vállalat érdekelt lehet abban, hogy segítse a felhasználókat az AI által generált tartalmak azonosításában.
#Instagram is working to label the contents created or modified by #AI in order to be identified more easily 👀 pic.twitter.com/bHvvYuDpQr
— Alessandro Paluzzi (@alex193a) July 30, 2023
Az ingyenes, a fogyasztók számára elérhető AI-eszközök biztonságával és online jelenlétünkre gyakorolt hatásával kapcsolatban már korábban is voltak aggályok. Egyesek attól tartanak, hogy elősegíthetik a félretájékoztatás terjedését vagy félrevezethetik az embereket. Ezen aggályok kezelésére néhány AI-vállalat, köztük a Meta, ígéretet tett arra, hogy AI-biztonsági intézkedéseket fogad el, például vízjeleket alkalmaz az AI által generált tartalmakhoz. A mesterséges intelligencia által generált tartalmakra vonatkozó címkék bevezetése az Instagramon talán csak egy része ezeknek az intézkedéseknek.
A Microsoft, a Google és az OpenAI a mesterséges intelligencia élvonalában áll az Egyesült Államokban. A múlt hónapban a Fehér Ház felhívását követően kötelezettséget vállaltak arra, hogy biztosítékokat építenek be a mesterséges intelligencia technológiájukba. Ezenfelül ezek az iparági vezetők közösen létrehozták a Frontier Model Forumot, egy olyan szövetséget, amely a mesterséges intelligencia fejlesztésére összpontosít, és amelynek a Meta is tagja. A fórum elsődleges célja, hogy biztosítsa a határterületi AI-modellek biztonságos és etikus fejlesztését.
Mivel az AI továbbra is gyors ütemben fejlődik, a közösségi médiaplatformoknak nagyobb figyelmet kell fordítaniuk az AI által generált tartalmakra, és egyértelműen fel kell tüntetniük azokat, még akkor is, ha a tartalom harmadik féltől származó alkalmazásokból vagy szoftverekből származik. Az Instagramon már most is sok AI által generált, emberhez hasonló modell adja ki magát influencereknek, ami zavart és a valóság téves megítélését eredményezheti.