Amikor az első hírek felröppentek a 3C utódjáról, akkor már nagyon vártam, hogy kezembe kaparintsam a Honor elérhető árú telefonszériájának legújabb darabját.
Amikor a sajtóközlemény érkezett, hogy a gyártás során miket kell a telefonnak elviselni, akkor ismét arra jutottam, hogy hamarosan közelebbi ismeretségbe szeretnék kerülni a készülékkel.
A Honor 4C-nek ezeket kell kiállnia mielőtt forgalomba kerülhet:
- Egymást követő be- és kikapcsolások száma: 10 ezer alkalommal
- Egymást követő felébredések száma (teljes alvó állapotból): 100 ezer alkalommal
- Bekapcsoló gomb megnyomásának száma: 200 ezer alkalommal
- Hangerőszabályzó megnyomásának száma: 50 ezer alkalommal
- USB port tartóssága (bedugás, kihúzás): 10 ezer alkalommal
- Fejhallgató port tartóssága (bedugás, kihúzás): 5 ezer alkalommal
- MicroSD foglalat tartóssága (kártya behelyezése, kivétele): 3 ezer alkalommal
- Micro SIM foglalat tartóssága (kártya behelyezése, kivétele): 500 alkalommal
- Akkumulátor tartóssága (behelyezés, kivétel): Ezer alkalommal
- Érintőképernyő tartóssága (érintések száma): 800 ezer alkalommal
- 25 kilogrammos nyomási teszt (ráülés szimulációja): 2 ezer alkalommal
- Csavarodás teszt (nagy intenzitással és több szögben): 2 ezer alkalommal
- Leejtés tűrésének vizsgálata: 200 alkalommal
- Hőingadozás tűrésének vizsgálata: 48 órán keresztül, óránként váltva a mínusz 40 és a plusz 70 fokos környezet között
- Nedvességtűrés vizsgálata: 48 órán keresztül váltva a 25 és 55 fokos környezet között 95 százalékos relatív páratartalom mellett
- Hosszú távú hőingadozás tűrésének vizsgálata: bekapcsolt állapot összesen 80 órán keresztül 78 ciklusban mínusz 20 és plusz 55 fok között váltakozva
- Tartósan magas hőmérséklet tűrésének vizsgálata: 120 óra folyamatos működés 55 fokos környezetben, 95 százalékos relatív páratartalom mellett
A Honor 4C főbb tulajdonságai:
- A hátlap egyedi textúrával van bevonva a stabil fogás érdekében.
- A53 architektúrával és 8 maggal rendelkező 64 bites Kirin620 processzor hajtja a készüléket.
- 13 megapixeles, F2.0 fényerővel rendelkező Sony BSI kamera került az előlapra.
- 2550 mAh teljesítményű akkumulátor biztosítja az erőforrást, mely a Smart Power 2.5 rendszerrel akár 30 százalékos energiamegtakarítást ér el.
- 5 colos képernyő jeleníti meg a videókat 720p felbontással, 16,7 millió színnel és 294 PPI képpont sűrűséggel.
- Rendkívül vékony keret szegélyezi az előlapot, melyből így a képernyő 76 százalékot birtokol.
- Kettős SIM kártya foglalat biztosítja a kapcsolódási lehetőségeket, mindkét hálózaton egyidejű rendelkezésre állással.
A fentieket olvasva lehet, hogy én tettem túl magasra a mércét, de kisebb csalódást okozott, ami a telefon bekapcsolása után fogadott:
A döbbenet
Gyorsan rá is kerestem, hogy a CHM-U01 valóban a Honor 4C készülék-e. Igen, a 4 GB döbbentett le. Aztán az EMUI 2.0. A 4.3 mellett még szó nélkül elmentem. Az 1 GB RAM is még csak-csak elfogadható. A 4X messze jobb volt, s a Holly is simán partiban marad a 4C-vel szemben.
Érthetetlen volt a 13 Megapixeles kamera és a 4GB (amiből 405 MB elérhető szabadon indításkor). Tudom, MicroSD kártyával bővíthető ez a méret, de akkor a kártya sebessége kritikussá válik. És pillanatok alatt betelik az a 405 MB.
A döbbenetemet aztán eloszlatta a magyar forgalmazó, akiket megkérdeztem, hogy ez most így mégis hogyan lett gondolva. S bár tisztáztam az Internet segítségével, hogy a CHM-U01 a Honor 4C, de azért rákérdeztem, hogy biztosan az-e. Elmondták, hogy a nálam lévő telefonon valamiért rossz firmware fut, s emiatt nem a valós adatok látszódnak. Sajnos amíg a telefon nálam volt nem érkezett rá szoftver frissítés. Valószínűleg valami dev csatorna volt beállítva, mert több telefon hardver tesztelő app is helyet kapott a rendszerben.
Szóval a fentiek nem valós specifikációk, csak az én vérnyomásom növelésére szolgáltak. A valós adatok az edigital termékoldalán megtalálhatók, s az ára is, ami éppen 10 Forinttal van 54.000 Ft alatt.
Két SIM kártya
Miután felkapartam az államat a padlóról, s túltettem magamat az előzőekben tapasztalt sokkhatáson, használni kezdtem a telefont. Nem tettem memóriakártyát a telefonba, viszont két SIM kártyát is behelyeztem. A két kártya kezelése példás a Huawei/Honor készülékekben. A 4C esetén külön kiemelendő, hogy mindegyik foglalat teljesértékű, mindkét helyre MicroSIM kerül, s 2 kártya esetén is van hely a memóriakártyának.
A két kártya párhuzamos használata esetén kiválasztható melyik kártya kezelje a 4G kapcsolatot, melyik a hívásokat, üzeneteket. Ezek pedig tetszőlegesen módosíthatók később is.
Összességében
A telefon jól kézreáll. Érdekes és vegyes érzetet kelt a műanyag ház, s az arany keret kombinációja. Az Apple által bevezetett arany használat a prémium felé való elmozdulást sejteti, s a specifikációja alapján sem egy alsókategóriás telefonról van szó. Az árcédula éppen emiatt meglepő. Ahogy a 6 plus esetén sokalltam az árat, itt az ár/érték arány jobb, mint ideális. Az EMUI felületét továbbra is Android idegennek tartom, de vannak benne kétségkívül nagyon jó funkciók.
Az akku idő több, mint jó, s megakasztani sem sikerült a telefont használat közben. Igaz, nem tudtam a fenti firmware probléma miatt rendesen nyúzni a telefont. Ha van 4C-tek, akkor írjátok meg a véleményeteket!