Mottó:
Üzenetküldő alkalmazásokból soha nem elég. :)
Lassan Dunát lehet rekeszteni az üzenetküldő alkalmazásokból. Az ember mégis próbálkozik újabb és újabb programokkal, ki tudja miért.
Ez az alkalmazás, amit ajánlok azt a célt tűzte ki magának, hogy a XXI. század SMS platformja szeretne lenni. És valljuk be, jó úton van felé. A programot két exYahoo programozó készítette, először csak iPhone telefonokon volt elérhető, de mostanra már kibővült a platformok sora, és a fontosabb okostelefon platformokon is elérhető lett: Android, Blackberry, Symbian és Windows Phone. (Sőt még Symbian S40-re is letölthető állítólag.)
A Whatsapp a telefonunkon meglévő internet (mobil szélessávú, vagy wifi) hálózatot használja az üzenetküldésre, és nagy előnye, hogy nem igényel folyamatos adatkapcsolatot a szerverrel, mert push üzenet formájában kapjuk meg az üzeneteket. Tehát nincs felesleges adatforgalmazás a szerverrel való kapcsolattartás érdekében, csak az üzenet mérete fogyasztja az adatforgalmi keretünket. Ha a telefonunk éppen nem csatlakozik a netre, akkor a következő bejelentkezéskor fogja a szerver leküldeni nekünk a fiókunkban várakozó üzeneteket.
Hogy legyen fogalmatok a hálózati forgalomról: nálam a telepítés óta 86 üzenet volt forgalmazva eddig, ebből a szöveges rész forgalma 542 KB volt a program szerint.
Az üzenetek típusa szintén elég változatos lehet, küldhetünk egyszerű szöveges üzenetet, képet, videót, hangüzenetet, térképe helyzetet, és névjegyet.
És mivel multiplatformos a program, üzenetküldéskor természetesen nem csak androidos barátainkat választhatjuk ki, hanem más platformon a Whatsappot használó barátainkat is.
Sőt, lehetőség van csoportos beszélgetésre is, így minden kommunikációs hajlamunkat kiélhetjük szinte. :)
A regisztráció egyszerű mint a faék. Telepítés után, ha belépünk a programba, meg kell adnunk a telefonszámunkat nemzetközi formátumban, és ha helyesen adtuk meg, akkor kapunk egy regisztrációt visszaigazoló SMS-t.
És a kapcsolatlistánkban azonnal megjelennek a telefonkönyvünk alapján a Whatsapp programot használó ismerőseink. Ha valaki esetleg nem jelenne meg, érdemes megnéznünk a telefonkönyvünket, és az ismerős telefonszámát a nemzetközi előhívószámmal felvenni, ami Magyarország esetén +36.
A Whatsapp használata az első évben ingyenes, utána US$0.99 egy évre az előfizetés.
Edit (2013-01-28):
Tegnap érkezett egy üzenet a Whatsapptól, hogy még egy évre ingyen meghosszabbítják a fiókom. És ahogy olvasgatom a fórumokat, ezzel nem vagyok egyedül. Többen is ugyanezt jelentették, hogy több mint 1 éve használják és még soha nem fizettek érte. Nem tudom, hogy ez általános, vagy csak a gyakori használóknak van így, mindenesetre örültem neki.
(a cikkben szereplő képek a Whatsapp Messenger oldaláról származnak)