Régi problémám, hogy villamoson kommutálva elkezdek olvasni egy cikket, amit aztán nem tudok befejezni, csak miután már asztali gép előtt ülök. Vagy reggeli kávé mellett kezdem el olvasni notebookon, és a villamoson fejezném be, telefonról… Ismerős? Erre nyújt megoldást a Read It Later.
Az alkalmazás lényege, hogy a valamilyen eszközön megkezdett-de-be-nem-fejezett cikket egyszerűen és gyorsan elmented az “olvasólistádba”, amit aztán valamely más eszközről megnyitod. Ez pofonegyszerű funkcionalitás, zsenialitása abban rejlik, hogy gyakroatilag hűtőszekrényre is írtak appot – tényleg mindenen meg tudod nyitni a listádat: Androidon, IOS-on, Chrome-ban, Firefoxban, összesen 130 alkalmazás révén. Ráadásul nyitott API-juk révén egy rakás “fan created” extension van pl. Chrome-hoz – érdemes böngészgetni a weboldalt RIL extensionökért.
Óriási előnye még, hogy amennyiben a megetetett cikkben megtalálja az értelmes tartalmat, azt offline-ba lementi (és még azt is megjegyzi, hogy hol tartottál), így később net nélkül is befejezheted az olvasást.
Hátránya is pont ez: magyar oldalak esetén egyszer sem volt olyan, hogy megtalálta a “kontentot”, ilyenkor pedig kedélyesen felajánlja, hogy ugyan a tartalom nincs meg, következésképp nincs lementve, viszont megnyithatod a beépített böngészővel. Végső soron tehát nekünk, magyaroknak többnyire marad a Read It Later szinkronizált könyvjelző appként való használata – de már ez is valami, nem? Amikor pedig egy cikket elolvastunk, a képernyő alján levő pipával “kipipálhatjuk”, és kikerül az elolvasandók listájából.
Az alkalmazásnak létezik egy Pro verziója 576 Forint környékén, ebben a fentieken felül tagelési, rendezési lehetőségek is helyet kaptak.
Minden további rizsa helyett beszéljenek a screenshotok!