MojAndroid
(x) hirdetés

Samsung Galaxy S tulajdonosoknak egy kis információ. A 2.3.3 óta többen panaszkodnak az akkumulátor idő csökkenésére. Ez azért van, mert a Samsung úgy néz ki, kisebb javítások kiadására bevezeti az OTA frissítést, amit a szoftver frissítése program és komponensei végeznek. Egyelőre viszont a frissítés nincs beüzemelve és úgy tűnik, túl gyakran ébrednek fel ezek a programok, tehát feleslegesen zabálják az akku időt. Jó hír, hogy rootolt telefonokon erre van megoldás. Mivel rendszerfájlok törlését sosem támogatom, ezért a legbiztonságosabb megoldást írom le.
UPDATE:
Titanium backup-ot nyissátok ki, keressétek ki a listában a Szoftver frissítése, com.sec.android.app.samsungapps, Samsung-fiók, Samsung Apps és a wssyncmlnps programokat és jegeljétek. Ezzel az operációs rendszer (Android elől) el lesznek rejtve, így nem tudja őket futtatni. De nem töröljük őket, kiolvasztással bármikor vissza lehet állítani a teljes rendet. A képeken látható, hogy miről is beszélek. Azt még hozzá kell tennem, hogy ezek a programok a korábbi verziókon is feleslegesen futnak, tehát Froyo alatt is kapcsolja ki őket, akinek rootolva van a készüléke.

Több, mint 11 óra használat, végig Wi-Fi-n, 1 óra hanghívás, közel 1 óra HexDefense és sok Facebookozás után 48%-on van az akkumulátor. Szerintem nem olyan rossz. Ehhez csak ki kell kapcsolni a leírt módon a feleslegesen futó szervieket. Természetesen a Samsung Apps leállítása után az nem futtatható. De tegye a szívére a kezét aki napi használatban tartja. Ha pedig szükség van rá, akkor csak ki kell olvasztani, majd jegelni ismét és kész.

A Samsung leállította a Gingerbread frissítést – mondtam, hogy a skandinávokon tesztelnek – mert találtak néhány hibát. Ezeket természetesen nem közölték, de nem lehet egyik sem túl veszélyes, hiszen különösebb gondokat nem tapasztalt senki a környezetemben és akik kínlódnak, azok általában vagy nem rendesen csináltak valamit a frissítésnél vagy szemetet állítottak vissza vagy valami ritka hibát fogtak ki. Reméljük a fenti programokon is optimalizálnak vagy ez az egyik oka a frissítés leállításának. Ha lesz új verzió és felrakhatónak ítélem meg, jelezni fogom természetesen.

+1 információ, akik nem szeretnének kernelt cserélni, azok használják rootolásra a SuperOneClick új verzióját (1.9.1), amely már támogatja a Gingerbread-et is. Letölthető az XDA fórumról.

A +2 információ pedig azoknak szól, akik a Galaxy S szoftverkálváriáját rótták fel a Samsungnak. Nos, a Galaxy S II ext4 fájlrendszerrel érkezik. Tehát ott vége az RFS használatának és a lagnak is, amit SGS-en orvosolni szoktunk. Ennek sem szántam külön posztot, de talán ide még elfért ez az információ.

+3 A Samsungot amúgy olyan szépen tudja mindenki szidni, amikor felpakol egy új szoftvert és valami nem jó benne vagy amikor megállít egy frissítést (2.2.1, 2.3.3) és új verzióval folytatja. Csak azt felejti el ilyenkor mindenki, hogy azért a technikai dolgokra fogékony, de kis lélekszámú skandináv országokban szoktak kezdeni a Samu a frissítést, hogy kiderüljön minden hiba, ami átcsúszott a tesztjükön és utána kapják meg a többiek a javított verziót. Akinek viszont minden azonnal kell és gyorsan, mint nekem is, az ne sírjon ha az első kiadott verzió nem hibátlan.

UPDATE Az AntTek App Manager is tudja a freeze funkciót. Szóval ha nincs Titanium backup Pro-tok, akkor ingyenes app is elegendő. Root szükséges továbbra is. Az információért köszönet Péternek, aki a facebook oldalunkon jelezte.

2011.05.01.

+