MojAndroid
(x) hirdetés

– Android 2.2.2 jelenleg, Gingerbread érkezik rá hamarosan
– Processzor: NVIDIA Tegra 2 ARM Cortex-A9 dual-core 1GHz
– Grafikus mag: ULP GeForce
– 512MB RAM, 2GB hely a programoknak, 6GB belső memória, SD kártyával bővíthető 32GB-ig.
– 4" 480×800 TFT (IPS panel, ugyanaz a technológia, mint az iPhone4-ben, az is LG gyártmány)
– 8mpx LED vakus kamera hátul, 1,3mpx elől. 1080P full HD videót tud rögzíteni.
– HDMI kimenet
– Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.0, HSDPA, stb…
– 1500mAh Li-ion akkumulátor
– 123,9×63,2×10,9 mm és 139 gramm.
– fájlrendszer ext2 / ext3

/dev/block/mmcblk0p1 /system ext2 ro,noatime 0 0
/dev/block/mmcblk0p8 /data ext3 rw,nosuid,nodev,noatime,data=ordered 0 0
/dev/block/mmcblk0p2 /cache ext3 rw,nosuid,nodev,noatime,data=writeback 0 0
/dev/block/mmcblk0p3 /misc ext3 rw,nosuid,nodev,noatime,data=writeback 0 0
 

Tudom, más tesztekben a végén lövik le a poént, hogy mit és hogyan tud a telefon. De ez az én tesztem és szerintem pont nem jó az úgy. Szóval kapaszkodjatok, a készülék elképesztően erős és gyors. Szinte mindenre azonnal reagál. Nem igen mérvadó a Quadrant, de azért egy tesztet csak csináltam az Advanced verzióval. A közel 2700-as érték magáért beszél és bizony minden egy magos készüléknél ennyivel erősebb is.

Az LG nem csak hardver oldalon tett ki magáért, de szoftveresen is. Tudom, nagyon sokan hangoztatják, hogy a gyártók azonnal jöjjenek ki az új Android verziókkal, meg minek az egyéni felület, stb. Nos, én nem tartozom közéjük, mert volt már dolgom vanilla Androiddal és bizony ha egy gyártó szépen nyúl bele, az csak hasznunkra válik. Arról nem is beszélve, hogy az egyszerű vásárló igényeit is ki kell szolgálni, nem csak a geekek vásárolnak telefont. Márpedig ha fapadosan érkezik a vásárlóhoz a készülék, akkor nem fogja megszeretni első látásra. Nézzük mit is alkotott az LG. Nagyrészt ötleteket lopott. De ez csak akkor jelentene problémát, ha nem attól, akitől érdemes (bármely iparágban hasznos, ha a jó dolgokat a gyártók átveszik egymástól). Az LG egyéni lock screent gyártott, belepakolt egy rakás widgetet, készített egy jól használható launchert és szépen átalakította az Androidot. A lock screen majdnem olyan jó, mint a Galaxy S-en, itt is látjuk mi történt mialatt zárolva volt a képernyő. Viszont az SGS-el ellentétben itt csak ki tudjuk nyitni a telefont. Galaxy S-en a nem fogadott hívás, illetve az sms egy kis puzzle darabkaként jelenik meg és ha azt a helyére húzzuk, akkor nem csak felold a telefon, hanem meg is nyitja az alkalmazást és  már mutatja is, hogy mi történt. Az értesítési sávban itt is van widget (ezt a Samsungtól tanulták el, nagyon helyesen. A HTC pedig nagyon bénán, ahogy a Desire HD tesztben is megírtam), amivel ki és be tudjuk kapcsolni a Wi-Fi, Bluetooth, GPS eszközöket illetve el tudjuk némítani a készüléket és az auto elforgatást is szabályozhatjuk. Ezt imádom a Samsungban és örülök, hogy végre egy gyártó lemásolta. Az LG annyival toldotta meg ezt, hogy a zenelejátszó is vezérelhető innen.

Lássuk a launchert. Nos, nekem nem lett kedvencem, szóval maradok a launcherpro-nál. Viszont ennek csak egyetlen oka van, mégpedig az, hogy szeretem ha 3 dock áll rendelkezésre. Akinek nincs szüksége ilyesmire és nem akarja témákkal átszabni a felületet, annak tökéletesen meg fog felelni a gyári. Miért? Mert rendesen variálható. Maximum 7 kezdőképernyőnk lehet és az app drawert (van ennek valami magyar neve?) szépen testre lehet szabni. Lehet lista illetve vertikális vagy horizontális görgetés. A programokat kedvünk szerint rendezhetjük illetve kategóriákat is megadhatunk a launcherben.



 

A gyári launcher kezdőképernyőire az LG készített néhány widgetet. A 3D-s időjárás widget annyira jól sikerült, hogy már ki is bontották belőle az XDA-s srácok. Erről korábban beszámoltunk. Nekem tetszik a naptár widget is. Végre a launcherpro-n kívül is van értelmes calendar widget. Ezek mellett van még sms és social network widget és még egy pár darab. Kapunk az LG által készített (vagy vásárolt) alkalmazásokat is, de ezek szerény véleményem szerint a kukába se valók. A Facebook appnál jobb a hivatalos, a twitter appot pedig 4-5 ingyenes is csípőből megalázza.




 

Nézzük az alap funkciókat. A hívás app nem rossz, bár a tárcsázó hang engem megöl. A névjegyekben nagyon ügyes, hogy a betűkön megjelenik egy csúszka, amivel szekcióról-szekcióra lehet ugrani. Ami nekem itt hiányzik, az a Galaxy S féle jobbra húzom hívom, balra húzom sms-t küldök működés. Egyébként nagyon szeretem a tárcsázóját. Az SMS app iphone-ra hajaz és sok negatívumot nem tudok mondani róla. Ellenben nem értem miért kellett ennyire iphone designt és színeket használni ezekben az alkalmazásokban. Sőt, az egész rendszerről el tudom mondani, hogy remélem a Gingerbread érkezésével kap egy új design-t, mert ezen még lehet dolgozni. A billentyűzet igen kellemes, van olyan jó, mint a Gingerbread keyboard. Pontos, gyors. Lehet ékezet nélkül gépelni, mert a szótár feladja a szavakat. Viszont a Marketről egy Swift keyboard sokkal jobb választás. Én pedig maradok a SlideIT keyboard-nál. :-)


Két alap program maradt hátra. Az egyik a naptár, a másik az óra. Igazából semmi extra nincs bennük, mind a kettőnek kellemes a megjelenése és mind a kettő jól használható.

 

Van egy kis extra is az telefonban, ezt a beállítások menüben keressétek, a jelzés alatt. Ilyesmi funkciókat lehet itt engedélyezni: a telefon lefordítására elnémul a bejövő hívás csengése, az ébresztés és megáll a videó lejátszás. A galériában a telefon jobb illetve bal oldalának egyszeri érintésével léptethetünk a képek között, ha nincs kedvünk kézzel lapozni. Illetve ha zenét hallgatunk, a telefon jobb és bal oldalának kétszeri érintésével léptethetünk az előző vagy a következő számra. Szerintem ezek hasznos dolgok és bár némelyik funkcióra van Market alkalmazás, ez azért így mégis csak jobb.

Nem szoktam teszt képet készíteni, de nem is olyan rég egy Android blogger meg akart arról győzni, hogy a Sony-Ericsson telefonok annak ellenére partiban lesznek a többiekkel, hogy nem 2 magos a felső kategóriás készülékük. Többek között a kamerára hivatkozva. Nos, készítettem egyetlen egy teszt képet. Borús időben, egy percig sem szórakoztam, csak megláttam a Minit és katt. A képet itt érhetitek el, ha a linken a képre klikkeltek, teljes méretben láthatjátok.

Most pedig az következik, ami még nem volt. Teszt videó. Az első saját. Olyan is lett. Bénáztam rendesen, kerülgettem/ölelgettem a fényképezőgép állványát, de remélem a lényeg átjön. Amikor nem tudok zoomolni, akkor rosszul érek hozzá. (Nagyon érzékeny a kijelzője, ami jó. Viszont néha emiatt pont nem azt csinálja, amit szeretne az ember. Hiába bökök valahova kétszer, ha közben egy kicsit megcsúszik az ujjam, akkor az már nem dupla katt. Szokás kérdése, szerintem minden új kütyüt meg kell szokni) Oldalról ez ilyen. Ettől függetlenül érdemes megnézni, mert megmutatja az erőt, ami a 2X-el van. Amit még nem szabad elfelejteni, a készüléken 2.2.2 van. A gingerbread pedig elhozza a böngésző hardveres gyorsítását… A videón az index.hu teljes (tehát nem mobil) oldala látható, ami elég komoly falat és akadás nélkül görgeti illetve zoomolja bármikor a 2X, miután betöltötte a teljes lapot. El sem tudom képzelni milyen élmény lesz, ha megérkezik a Gingerbread. A Videó alatt szól: Ska-P – Napa Es.

Nem maradt más hátra, mint a verdikt. Természetesen még napokig lehetne írni a készülékről. Van rajta HDMI kimenet és még működik is. De ezt már nem egy alkalommal demózta az LG és meg is írták máshol. Amit én fontosnak tartok elmondani: a 2X az első készülék, amire lecserélném a Galaxy S-t. De nem fogom. Mégpedig a majdnem 140 grammos súlya miatt. Tudom, ez másoknak nem okoz gondot, ez az átlag ebben a kategóriában, de ez engem nem érdekel. Nekem van egy habkönnyű, vékony készülékem és nem akarok sem nehezebbet, sem nagyobbat. Szóval a magam részéről megvárom a Galaxy S2-őt. Igaz, ha most a Telenor azt mondaná, ezt nem kell visszaadnom, maradjon csak nálam, akkor más lenne a gyermek fekvése. Lehet, hogy meg tudnék barátkozni ezekkel a dolgokkal… A telefon elképesztően erős és gyors. Mindenre azonnal reagál, egészen egyszerűen lenyűgöző. A TegraZone egyelőre semmi pluszt nem ad, alig van benne program és azok között sincs igazán nagy durranás. A Szamurájos játék jópofa, de emiatt nem vennék Tegra2-es telefont és bár biztosan sok energiát és pénzt ölnek még ebbe, én nem látom igazi előnynek. Az LG egészen jól rakta össze a szoftvert, onnan másolt, ahonnan érdemes és elég sok kényelmi funkcióval látta el az általa elkészített Android verziót. Természetesen még van mit tanulniuk design ügyben, de szerintem fognak is, mert komolyan gondolják a platformot. Egy dolgot bizton állíthatok, aki 2X-et vásárol, nem fogja megbánni. Ha valami kimaradt, jöhetnek a kommentek, válaszolok rájuk illetve ha fontosnak tartom, a cikket is ki fogom egészíteni. Akku időket még nem tudok, ahhoz rövid volt az idő. De nem rossz.

UPDATE: 48 óra használat után azt mondom, az SGS-el és a Desire-vel partiban van akku időben. Nem Desire HD féle semmit nem bír, hanem egy átlagos felső kategóriás készenléti idejét hozza. Szóval 1 napos telefon, ahogy a többi is, ha használod.

UPDATE2: elkészítettem egy Full HD felvételt a telefonnal. Innen lehet letölteni, mert a youtube csak elszúrja a videót… Érdemes végignézni, a kamerás is csak ember… :-)

UPDATE3: ilyen, amikor szamurájosat játszom 2 méterre a HD TV-től, Optimus 2X-ről vezérelve. Frankó.

UPDATE4: Az Optimus 2X plexije Gorilla Glass. Ez van a Galaxy S-en Galaxy Ace-en, stb. Szóval védő fóliára nem igen lesz szükség. :)

(x) hirdetés
2011.04.01.

Ezeket már olvastad?

+