Ahogy ígértem, íme a cikk a LauncherPro nevű Home Replacement alkalmazásról. Először is le kell szögeznem, hogy van belőle ingyenes verzió illetve fizetős. A fizetős verzió szerencsére paypal-on keresztül vásárolható meg, tehát számunkra is elérhető (bár már nagyon várom a fizetős marketet is) és azt hiszem ha tetszik, érdemes is kifizetni azt a 2 dollárt a program brazil fejlesztőjének. Ugye átszámítva 400Ft-ról beszélünk és cserébe megkapjuk a Plus feature-öket illetve támogatjuk a fejlesztőt, ami azért jó mert folyamatosan fejleszti az alkalmazást. A Plus verzió előnyei (az itt felsoroltakat tudja, minden mást az ingyenes is): először is kapunk 6db gyönyörű widgetet. Facebook, twitter, friends (az előbbi kettő egy nézetben), naptár, könyvjelzők és névjegyek. A névjegyeket és a könyvjelzőket a videóban nézhetitek meg, mind a kettőben mutatja az ikonokat (névjegyzékben természetesen csak akkor ha hozzáadtuk a kontaktokhoz). Illetve engedélyezi a widgetek átméretezését. Ennek első blikkre nem sok haszna van, de máris kifejtem miért jó. Ha pl. 5 ikon/oszlop beállítást használsz a gyári 4 helyett, akkor átrajzol mindent az app, viszont ha át tudod méretezni a widgeteket, akkor visszahúzhatod teljes képernyősre ami olyan, stb. Lásd a képen a naptár widgetem. Illetve majdnem el is felejtettem, mert viszonylag új feature benne, a kezdőképernyőkre kipakolt ikonok nevét és ikonját is cserélni lehet. (ha simán kihúzod az appot a kijelzőre akkor sima shortcut lesz, ha egyéni ikont és nevet szeretnél adni, akkor menü gomb a home nézetben, add – shorcut és így add hozzá)
Ha letöltöd és kipróbálod, csak nyomd meg a home gombot és mivel új home felület van, megkérdezi a program, hogy melyikkel fejezze be a műveletet. Ha tetszik, akkor legközelebb a home megnyomása után ne csak a LauncherPro ikonra bökj, hanem előtte pipáld ki, hogy ez legyen a default/alapértelmezett. Lásd a képen. Ha utána mégsem tetszik vagy éppen a gyárit (vagy bármely másikat) szeretnéd használni, akkor beállítások – alkalmazások – alkalmazások kezelése. Itt megkeresed a LauncherPro-t és az alapértelmezett indítás résznél megnyomod az alapértelmezések törlése gombot. Ezután a következő home gomb nyomásakor megkérdezi melyik home-al fejezze be a műveletet.
Íme pár screenshot (a widgetek éppen frissítik a hírfolyamokat, látszik a loading felirat. A dock-on az ikonok egyedileg lettek cserélve, mert természetesen van folyamatosan frissülő ikon gyűjtemény is hozzá, hogy semmi se lógjon ki a design-ból. :) ). Megelőzve a kérdéseket, az időjárás/óra widget a Beautiful Widgets smaller home verziója, naked clock és emotisun weather skinnel. A gyors beállító widget pedig a SwitchPro widget (ez is megér egy misét, talán még írok is róla).
Nézzük mit is tud az alap verzió. Először is kevés memóriát fogyaszt, tehát gyengébb telefonokon is nagyon jó használni (ennél csak a Zeam eszik kevesebb erőforrást, de kevesebbet is tud). Azután nagyon gyors az app drawere, azaz gyorsan rajzol a program. Megnyomod és már látod is. 7 home screent állíthatsz be, a gyári 5-el szemben. Ezen felül mindent beállíthatsz. Nézzünk pár példát: megmondhatod egy sorban illetve egy oszlopban hány ikon legyen. Görgethetők legyenek a widgetek vagy sem (pl. a saját widgeteiben görgethetsz fel-le, ahogy minden más widgetben ami úgy van megírva). Beállíthatod hány dock legyen (a képeken látszik, hogy nekem 3 van, ezeket is tudod görgetni oldalra, mint a home felületet), mutassa, hogy mennyi nem fogadott hívásod, olvasatlan sms-ed, leveled van (az ikonon számmal jelöli). Akarsz az ikonok alatt feliratot vagy sem és még hosszan lehetne sorolni. Egy szóval úgy szabod testre, ahogy neked tetszik. És itt értsd úgy ahogy írom, akár a dockod külsejét, az ikonjait, a lapozás sebességét, szinte bármit. Mégsem veszel el a beállítások erdejében, mint az adw.launcher-nél.
S ha ennyivel még nem győztelek meg, akkor elmondom, hogy a legjobb uninstall lehetőség is ebben van. :) Ha egy app ikonján nyomva tartjuk az ujjunkat, el tudunk helyezni egy az appra mutató shortcut-ot a home felületen. Ha továbbra is nyomva tartjuk és lehúzzuk a szemetesre, rövid időn belül kiírja, hogy drop to uninstall. Magyarul ha ezután engedjük el, akkor feljön az uninstall felülete a programnak. Így egyszerűen el tudjuk dobni ami nem kell, mindenféle menüben való keresgélés vagy plusz program nélkül. Hát nem nagyszerű? :)
Ezt a videót érdemes megnézni, elég jól bemutatja az appot.
A fejlesztő egy nagyon szimpatikus srác, itt olvasható minden friss információ a verziókkal kapcsolatban. Amit még fontosnak tartok elmondani, Android 2.0 és magasabb verziókon működik mivel a 2.0 home API-ját használja. Ezen felül a srác szerint nem elég gyors és flexibilis (ha ő mondja elhiszem, de így sem rossz ez :) ), ezért az alapoktól újraírja az egészet. Jelenleg ezen dolgozik, közben kisebb változtatásokat és javításokat ad ki a jelenlegi verzióhoz.