Miért a Milestone?
A kérdésre a válasz elég egyszerű: mert tetszik. Tetszik a belseje: Linux, nyíltság (persze ez sem korlátlan, de azért mégis), Google (elégedett Gmail és további termékek felhasználója vagyok). Tetszik a külseje: ez az első olyan androidos telefon, amit igazán szépnek tartok (vigyázat, erősen szubjektív vélemény!).
Nem szeretnék kisregényt ebből a bejegyzésből, ezért arra gondoltam, hogy pontokba szedem a pozitív és negatív benyomásaimat a készülékről, illetve magáról a platformról az első 4-5 nap tapasztalatai alapján.
+
- Nagyon jól összerakott készülék: egyedül a hangerő és a kamera gombok lazák, minden más patent.
- Nem olyan nehéz, mint vártam, nem húzza a zsebemet.
- A kijelző hihetetlenül szép.
- Meg lehet szokni a billentyűzetet, jól lehet rajta gépelni.
- Tetszik a stand-by képernyő kettős funkcionalitása (feloldás, némítás/hangosítás).
- Fényévekkel gyorsabb, mint a Symbian.
- Gmail, Calendar, Mail, Contacts integráció hibátlan. Már csak a Reader hiányzik (tudom, erre van a NewsRob, de azért az nem az igazi).
- Maps alkalmazás rétegei (“Layers”) nagyon hasznosak. Egy dolgot innen is hiányolok: budapesti tömegközlekedés integrációja.
- Kevesebb, mint fél óra alatt sikerült belőni a fejlesztő környezetet, és azon lefuttatni a “Hello, Droid!” alkalmazást.
- Mielőtt lemaradna: telefonálásra is alkalmas a készülék :)
–
- Gyakran megesik, hogy véletlenül megnyomom a kijelző alatti érintésérzékeny gombokat.
- Nem tudtam rábírni a hardveres billentyűzetet ékezetes betűk bevitelére. Továbbá a szoftveres billentyűzetből nem sikerül kihozni szabályos “ő” és “ű” betűket.
- Nincs gyorsan elérhető WiFi hálózat böngésző (szeretem megnézni, hogy milyen hálózatok vannak éppen a környezetemben, de ehhez nem szeretnék 4 menüszintet letudni).
- Számomra felfoghatatlan, hogy miért nem tudok fizetős alkalmazásokat vásárolni a Marketen. Amazon MP3 áruház hiányát még megértem.
Esetleg még érdekes lehet, hogy mi a különbség az amerikai Droid és az európai Milestone között:
- Európában széria tartozék a headset.
- Van multi touch (magyarul “pinazoom”) a böngészőben és a képnézegetőben (Maps-ben nincs, amit negatívumként értékelek).
- Google Navigation helyett Motonav nevű navigációs rendszer van. Előnye, hogy a térképek a memóriakártyán vannak, hátránya hogy alapból nincsen rajta Magyarország, és egyelőre még nem lehet további térképeket vásárolni a Motorolától. Egyébként pedig Nav’n’Go fejlesztés.
- Teljesen hiányzik a Facebook integráció.
- Voice search funkciónak szintén hűlt helye.
Szívesen válaszolok a kérdésekre itt a hozzászólásokban, vagy akár a fórumban.
(x) hirdetés